5/10/20/50/100/200Pcs 10*8 mm Powerful Neodymium Magnet 10mm x 8mm Search Diameter Disc Shape Magnet 10x8mm Round Magnets
Category:
Description
Price:
modname=ckeditor
Shape: disc
Tolerance:+-0-3mm
Material:Nd-Fe-B magnets
Grade:N35
BR:14000-14500 GAUSS
Hcj12KOe
Hcb10.8KOe
BHmax:48-51MGOEe
Max Operating Temperature: 80 Celsius degree / 176 Fahrenheit degree
Plating: Nickel+Copper+Nickel triple layer plated
(The pull force was tested at 20 Celsius degree, on a polished iron plate with a thickness of 20 mm. The magnet was deducted vertically. A difference of up to -10% compared to the specified value is possible in exceptional cases.)
Note:
4:Prohibit contact and use by children under 8 years old, prevent children from swallowing
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “5/10/20/50/100/200Pcs 10*8 mm Powerful Neodymium Magnet 10mm x 8mm Search Diameter Disc Shape Magnet 10x8mm Round Magnets”